29-latek zaatakował dwóch mężczyzn, bijąc ich pałką teleskopową. Ropczyccy dzielnicowi szybko znaleźli sprawcę ataku i go zatrzymali. Zostały mu przedstawione zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

We wtorek około godz. 18, dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn, w miejscowości Ostrów. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani dzielnicowi ropczyckiej komendy. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że gdy przebywali w rejonie jednego ze sklepów, podszedł do nich znany im mężczyzna i grożąc pozbawieniem życia, zaczął ich uderzać pałka teleskopową.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Już po kilkunastu minutach zauważyli pojazd, którym miał odjechać sprawca zdarzenia. Okazało się, że był nim 29-letni pasażer tego pojazdu. Policjanci znaleźli również przy nim pałkę teleskopową. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mieszkaniec gminy Ostrów usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzonymi. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źr. KPP Ropczyce