Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia mieszkańca Ropczyc. 68-latek z obrażeniami trafił do szpitala, a sprawcy pobicia do policyjnego aresztu. Mężczyźni zostali zatrzymani chwilę po zdarzeniu przez policjantów ropczyckiej komendy.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 15. na ul. Mickiewicza w Ropczycach. Funkcjonariusz ruchu drogowego, patrolując teren miasta, zauważył dwóch mężczyzn, których ubrania wyglądały na poplamione krwią. Obaj tłumaczyli, że udzielili pomocy starszemu mężczyźnie, którego wcześniej spotkali. Zostali wylegitymowani i odeszli. Jak się później okazało, byli sprawcami pobicia 68-letniego mieszkańca Ropczyc, którego bez powodu zaatakowali. Zabrali mu także taczki, które następnie wrzucili do rzeki.

Mężczyźni zostali szybko zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili ich trzeźwość. Obaj byli pod wpływem alkoholu.

Mieszkańcy Ropczyc w wieku 36 i 41 lat usłyszeli zarzuty pobicia. Nie przyznają się do popełnienia czynu. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru. Mają zgłaszać się w ropczyckiej komendzie dwa razy w tygodniu. Dodatkowo mają zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Czynności w sprawie cały czas trwają. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źr. KMP Ropczyce