Strona główna ROPCZYCE Ropczyce: 16-latek pobity przez rówieśników. Nie oddał długu w terminie

Ropczyce: 16-latek pobity przez rówieśników. Nie oddał długu w terminie

0

Czworo młodych mężczyzn pobiło swojego rówieśnika, bo ten nie oddał w terminie długu. Dodatkowo dwóch z nich zabrało telefon należący do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców tego zdarzenia. O dalszym losie młodych napastników już wkrótce zadecyduje sąd.

W minioną sobotę oficer dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 16-latka przez kilku mężczyzn, do którego doszło w Sędziszowie Małopolskim. Jak się okazało, powodem agresywnego zachowania młodych osób, był dług, który nie został zwrócony przez pokrzywdzonego.
Funkcjonariusze ustalili, że cała sytuacja zaczęła się od wymiany zdań, gdy do siedzącego w parku nastolatka, podeszło czterech młodych mężczyzn, z których jeden zażądał zwrotu długu. Gdy okazało się, że 16-latek nie posiada pieniędzy, doszło do szarpaniny. Napastnicy uderzali go kawałkiem drewna oraz zagrozili użyciem tasaka. Dodatkowo dwóch młodych agresorów zabrało należący do 16-latka telefon, który leżał na ławce.
Policjanci szybko ustalili uczestników tego zdarzenia. Okazali się nimi trzej nieletni w wieku 16 i 17 lat oraz 18-latek. O dalszym losie trzech młodych napastników zadecyduje sąd rodzinny, natomiast czwarty odpowiadał będzie jako dorosły.

Poprzedni artykułJasło: Pijany kierowca uciekał przed policjantami
Następny artykułKorczowa: Ukrainiec poszukiwany europejskim nakazem zatrzymany