Strona główna PRZEMYŚL Rolnicy wznowili protest. Konfederacja wspiera ich postulaty

Rolnicy wznowili protest. Konfederacja wspiera ich postulaty

0
Reklama

W czwartek rolnicy z „Podkarpackiej Oszukanej Wsi” wznowili protest na przejściu granicznym w Medyce.  Domagają się podpisania pisemnego porozumienia z ministerstwem rolnictwa. 

Protest wznowiony po nowym roku jest ostrzejszy niż był. Roman Kondrów, lider protestujących, chce zapewnienia na piśmie przez nowego ministra rolnictwa, że obietnice zostaną spełnione:

Reklama

To były tylko adnotacje sporządzone roboczo na granicy. Nie dostaliśmy żadnego poświadczenia, nie było pomiędzy nami porozumienia, dlatego ten strajk, protest zostaje wznowiony– mówił.

Wznowienie protestu miało miejsce w związku z brakiem dokumentu potwierdzającego realizację postulatów dotyczących m.in. dopłat do kukurydzy, zwiększenia kwoty na kredyty płynnościowe dla rolników oraz nie podnoszenia podatku rolnego o 21 procent.

W piątek o 10:00 w Medyce pojawią się liderzy Konfederacji, w tym poseł z Przemyśla prof. Andrzej Zapałowski i Tomasz Buczek, którzy po raz wtóry podejmą temat braku reakcji rządu na dramatyczną sytuację w polskim rolnictwie wynikającą z uprzywilejowanej ukraińskiej konkurencji.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega przed oblodzeniem!
Następny artykułOd 1 stycznia niepełnoletni nie mogą kupić energetyków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!