Strona główna KOLBUSZOWA Rolnicy nie wytrzymali. Minister Kowalczyk salwował się ucieczką

Rolnicy nie wytrzymali. Minister Kowalczyk salwował się ucieczką [video]

0
Reklama

Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk pojawił się w piątek na targach rolniczych w Kielcach. Jego obecność rozwścieczyła zgromadzonych rolników, którzy otoczyli przedstawiciela rządu i zmusili go do opuszczenia hali.

Podczas 28. edycji Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech odbyła się akcja protestacyjna Stowarzyszenia Oszukana Wieś. Jego organizatorem jest rolnik z Zamojszczyzny Wiesław Gryn. Wśród strajkujących obecna była również liczna grupa rolników z Podkarpacia, którzy wraz z Gryniem oraz politykami Konfederacji protestowali w poprzedni poniedziałek w Medyce przeciwko zalewaniu Polski tanim zbożem z Ukrainy.

Reklama

Gdy Henryk Kowalczyk pojawił się na XXVIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach szybko został otoczony przez blisko 500 rolników, którzy gwizdali i krzyczeli „Judasze”! Zajście zostało zarejestrowane przez kanał „Tygodnik Poradnik Rolniczy”:

Następnie wicepremier w asyście ochrony został ewakuowany z obiektu, ale protestujący podążali za nim. Doszło do przepychanek pomiędzy rolnikami, a ochroną. Na czele oburzonych przedstawicieli wsi w pogoni za ministrem ruszył Tomasz Buczek z Konfederacji.

Prezes Ruchu Narodowego Podkarpacie znany z protestów przeciw tzw. „Piątce Kaczyńskiego” zrelacjonował te wydarzenia w swoich mediach społecznościowych:

Przyczyny protestu przedstawił szerzej Wiesław Gryn.

Sytuacja na linii rolnicy-PiS zaostrza się. Niedawno pisaliśmy o akcji pod domem Marka Kuchcińskiego:

Reklama
Poprzedni artykułOjciec zasnął pijany, a syn błąkał się po lesie
Następny artykuł20-latek wjechał w przepust. Nie miał uprawnień

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj