Strona główna WIADOMOŚCI Roksana Węgiel zaskoczyła: „Chodzę do kościoła dla Boga”

Roksana Węgiel zaskoczyła: „Chodzę do kościoła dla Boga”

0
Reklama

Pochodząca z Jasła młoda wokalistka, Roksana Węgiel, która kilka lat temu sławę zyskała dzięki zwycięstwu w Eurowizji Junior, zaskoczyła wielu fanów. 18-letnia gwiazda podczas jednego z ostatnich wywiadów przyznała, że jest wierząca.

W wywiadzie dla o2.pl w programie „Obgadane” jaślanka przyznała, że w nowej płycie znajdą się utwory mówiące o Bogu i wierze:

Reklama

Trzeba trochę przełamać ten stereotyp Kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi, że ten Kościół może być czymś bardzo umacniającym – powiedziała.

Dalej wokalistka stwierdziła, że chodzi do kościoła na niedzielne msze. Jej wypowiedź zaskoczyła prowadzącą. Roksana Węgiel przyznała się publicznie do swojej wiary i dodała:

Ja tam nie chodzę do instytucji, nie chodzę tam dla księży, tylko chodzę tam dla Boga. Tym się wiara charakteryzuje. Kościół dla mnie to jest wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga i ja tak to postrzegam. Totalnie odcinam tematy polityczne od Kościoła, bo wiadomo jest, jak jest. Ja w to nie wchodzę.

Jak czuję potrzebę, to idę do kościoła. To nie jest jakiś przymus, że co niedzielę chodzę, tylko po prostu chcę tam chodzić. Naprawdę można trafić na fajną mszę, na fajne kazanie. […] Każdy myśli, że „O, jak chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem”. No niekoniecznie. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest naprawdę bardzo współczesna i to są totalnie super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi, że ten Kościół może być czymś bardzo umacniającym– dodała.

Reklama
Poprzedni artykułRuszyły tegoroczne ferie z WOT [foto]
Następny artykułSilny wiatr w regionie. Powalone drzewa, zerwane linie [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!