W nocy Sejm uchwalił tzw. “Piątkę dla zwierząt”. Przeciwko projektowi protestowali rolnicy i politycy Konfederacji. O wydarzeniach z ostatnich obrad Sejmu informował dziś na rzeszowskim Rynku poseł Konfederacji i prezes Ruchu NarodowegoRobert Winnicki, który rozpoczął objazd województwa podkarpackiego.

Winnicki, przyjęty przez Sejm projekt ustawy uważa tę ustawę za antyrolniczą. Według niego dotyka ona w nie tylko przemysłu futerkowego, ale w większej mierze eksportu drobiu, bydła przetwórstwa, rynku pasz i.tp.

 

 

Według Winnickiego sytuacja jest dramatyczna, ponieważ od jednej gałęzi upadającej uruchamia się łańcuch oddziałujacy na kolejne przez co  straci nasz handel międzynarodowy, a w konsekwencji utracimy miliardy złotych.

Członkowie Konfederacji podczas konferencji zaznaczyli, że projekt był procedowany w sposób karygodny bez konsultacji społecznych. Wcześniej znany był projekt nowelizacji ustawy covidowej proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nazywany przez Konfederację “Bezkarność+”. Winnicki zaznaczył, że odrzucenie tej ustawy to sukces m.in. klubów Konfederacji, które wywarły presję na posłach PiS.

Lider narodowców przed przyjazdem na Podkarpacie, pojawił się rano na konferencji w Sejmie podczas, której Konfederacja zaapelowała do senatu o odrzucenie “piątki dla zwierząt”.

Robert Winnicki w Sejmie do PiS: Jesteście łajdakami!Złamaliście dzisiaj polskie rolnictwo, złamaliście kręgosłupy w…

Opublikowany przez Konfederacja Piątek, 18 września 2020