Strona główna POLITYKA Robert Winnicki na Podkarpaciu. Skomentował gorące obrady w Sejmie

Robert Winnicki na Podkarpaciu. Skomentował gorące obrady w Sejmie

0
Reklama

W nocy Sejm uchwalił tzw. „Piątkę dla zwierząt”. Przeciwko projektowi protestowali rolnicy i politycy Konfederacji. O wydarzeniach z ostatnich obrad Sejmu informował dziś na rzeszowskim Rynku poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego- Robert Winnicki, który rozpoczął objazd województwa podkarpackiego.

Winnicki, przyjęty przez Sejm projekt ustawy uważa tę ustawę za antyrolniczą. Według niego dotyka ona w nie tylko przemysłu futerkowego, ale w większej mierze eksportu drobiu, bydła przetwórstwa, rynku pasz i.tp.

https://youtu.be/yrAeL0ZtY-c

Reklama
Według Winnickiego sytuacja jest dramatyczna, ponieważ od jednej gałęzi upadającej uruchamia się łańcuch oddziałujacy na kolejne przez co  straci nasz handel międzynarodowy, a w konsekwencji utracimy miliardy złotych.
Członkowie Konfederacji podczas konferencji zaznaczyli, że projekt był procedowany w sposób karygodny bez konsultacji społecznych. Wcześniej znany był projekt nowelizacji ustawy covidowej proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nazywany przez Konfederację „Bezkarność+”. Winnicki zaznaczył, że odrzucenie tej ustawy to sukces m.in. klubów Konfederacji, które wywarły presję na posłach PiS.


Lider narodowców przed przyjazdem na Podkarpacie, pojawił się rano na konferencji w Sejmie podczas, której Konfederacja zaapelowała do senatu o odrzucenie „piątki dla zwierząt”.
https://www.facebook.com/1971966879776579/posts/2403237956649467/
Reklama