W środę zarząd Apklan Resovii zwolnił trenera Szymona Grabowskiego z funkcji trenera z powodu słabych wyników drużyny w I lidze. Decyzja ta wywołała falę oburzenia kibiców. Dziś trener został przywrócony na swoją funkcję.

W środę Resovia uległa w Opolu miejscowej Odrze, w 6. kolejce I ligi piłkarskiej. Po zwycięstwie na inaugurację ligi, była to piąta porażka “pasiaków” pod rząd. Wczoraj zarząd Resovii poinformował o zwolnieniu trenera Grabowskiego. W komunikacie mogliśmy przeczytać:

Decyzją większości zarządu SPN CWKS Resovia z dniem 30 września z funkcji trenera I drużyny APKLAN Resovii odwołany został Szymon Grabowski. Zarząd przed wczorajszym meczem z Odrą Opole postawił jego osobie ultimatum, którego głównym założeniem było zwycięstwo w spotkaniu 6. kolejki. Jednocześnie z funkcji asystenta trenera odwołany został Rafał Rajzer.Decyzja ta wywołała falę oburzenia wśród kibiców, którzy zainicjowali akcję poparcia dla trenera #MuremZaGrabowskim. Zostało to dostrzeżone przez dziennikarzy sportowych w całej Polsce. Eksperci dziwili się decyzji włodarzy Resovii, gdyż mimo słabych wyników sytuacja w tabeli nie wygląda dramatycznie. Na koniec obecnego sezonu z I ligi spadnie tylko jedna drużyna, a beniaminek z Rzeszowa ma obecnie 15 miejsce wśród 18 zespołów.

Kibice pojawili się wczoraj na trybunach stadionu przy ulicy Wyspiańskiego, gdy miał rozpocząć się trening piłkarzy pod wodzą nowego trenera Jacka Trzeciaka. Prezes piłkarskiej sekcji- Jan Bieńkowski z nimi prawie 20 minut i jak widać przyniosło to efekt, gdyż dziś na klubowej stronie pojawił się komunikat o przywróceniu trenera Grabowskiego do prowadzenia zespołu.

ℹ️ | Komunikat Zarządu Sekcji Piłki Nożnej CWKS ResoviaW drodze obustronnej wymiany stanowisk pomiędzy…

Opublikowany przez Resovia Rzeszów Piątek, 2 października 2020https://www.facebook.com/cwksresoviapl/photos/a.1418530135002135/1418530111668804

Szymon Grabowski poprowadził dziś trening, na którym znów pojawili się kibice dodając trenerowi otuchy do dalszego prowadzenia zespołu.

https://www.facebook.com/cwksresoviapl/posts/1418581668330315

Szymon Grabowski ma na swoim koncie dwa awanse Apklan Resovii, kolejno do 2 ligi w sezonie 2017/18 i 1 ligi w sezonie 2019/20. Rzeszowianin jest zadeklarowanym kibicem Resovii, niedawno skończył kurs UEFA Pro. Znany ze swojego charyzmatycznego charakteru szkoleniowiec przeszedł przez ostatnie dni huśtawkę nastrojów, ale wsparcie jakie otrzymał od kibiców może mu dać dużo sił do kontynuowania misji, którą realizuje.