Strona główna WIADOMOŚCI Regionalizacja obostrzeń, zakaz przyłbic i szalików od soboty

Regionalizacja obostrzeń, zakaz przyłbic i szalików od soboty

0

W środę odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia, podczas której zaprezentowano aktualną sytuację epidemiczną w kraju oraz nowe obostrzenia.

Adam Niedzielski, łącząc się online na konferencji powiedział, że trzecia fala pandemii mocno się rozpędza. Z tygodnia na tydzień obserwuje się wzrost zakażeń o 1/3. Obserwowana jest sytuacja w systemie szpitalnictwa, w tym zajęte łóżka kowidowe. Według resortu zdrowia nastąpił wzrost o 33% liczby zakażeń. Dziś odnotowano ich ponad 12 tys.

Niebezpieczne są pojawiające się nowe mutacje, w tym brytyjska oraz południowoafrykańska. Na poziomie regionów sytuacja jest dość zróżnicowana. Są województwa gdzie mamy ponad tysiąc przypadków, niebezpiecznie sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach oraz ziemi mazowieckiej. Tam codzienna liczba przypadków zachorowań na 100 tys. mieszkańców wynosi 45, w porównaniu do Podkarpacia, gdzie u nas wynosi 20.

Szczyt trzeciej fali ma być na średnim poziomie 10-15 tys. zachorowań dziennie. Adam Niedzielski zauważył, że Polska podjęła odważne kroki w odmrażaniu gospodarki, w porównaniu z sąsiadami.

Nowe restrykcje od soboty

W woj. warmińsko-mazurskim wprowadzone od soboty zostaną: nauka zdalna w klasach 1-3, zamknięte galerie handlowe, kina, teatry, muzea, baseny i korty tenisowe. Powrót do obostrzeń od 27 lutego.

Wprowadzona zostaje kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji od 27 lutego, wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionek lub negatywnym testem na obecność wirusa.

Dodatkowo wprowadza się zakaz używania szalików, kominów, chust oraz przyłbic do zasłaniania ust i nosa.

Poprzedni artykułDziś ogłoszone zostaną nowe restrykcje? Będzie konferencja Niedzielskiego
Następny artykułW Dniu Kobiet pamiętajmy o seniorkach- akcja charytatywna dla DPS
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj