Strona główna RZESZÓW Razem dla Rzeszowa. Ruch miejski na rzecz zrównoważonego rozwoju

Razem dla Rzeszowa. Ruch miejski na rzecz zrównoważonego rozwoju

0

Niedawno informowaliśmy o tym, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i jego podwładnych. Jego autorem jest grupa aktywistów społecznych skupionych wokół rozwiązywania problemów lokalnej społeczności. Od lat walczą z chaosem urbanizacyjnym i ignorowaniem rzeczywistych problemów Rzeszowian.

Ruch miejski „Razem dla Rzeszowa” skupia wokół siebie mieszkańców miasta zaangażowanych w jego życie, stawiających sobie za cel „pilnowanie” działań lokalnych władz, by rozwój Rzeszowa był harmonijny i zrównoważony. Organizację tworzą stowarzyszenia obywateli z różnych osiedli, zjednoczone w walce o wspólny cel. Jak sami twierdzą, są apolityczni, a ludzie wchodzący w skład ruchu mają poglądy „od lewa do prawa”. Nie są związani z żadną partią polityczną, ani lokalnymi władzami, choć za ważny punkt swoich działań uważają współpracę z Radą Miasta Rzeszowa i radami osiedli.

Aktywiści stworzyli między innymi mapę „punktów zapalnych”, na której przedstawili realne problemy społeczności. Jest to świetne narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy. Przedstawia ono problemy z którymi na co dzień borykają się osoby zamieszkujące w Rzeszowie. Zaangażowanie członków „Razem dla Rzeszowa” zaowocowało również zebraniem obszernej dokumentacji dotyczącej działań byłego prezydenta Tadeusza Ferenca i jego urzędników, których działania ma ocenić prokuratura. Nie wydają wyroku, jednak chcą by sprawie przyjrzeć się bliżej.

Pytani o swoje plany dotyczące startu w wyborach samorządowych nie dają jasnej odpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że w mieście są osoby, którym jego los nie jest obojętny, a dysponują ekspercką wiedzą w wielu tematach i wykazują się dużym zaangażowaniem. Więcej o „Razem dla Rzeszowa” można dowiedzieć się z obszernego wywiadu na kanale Ziemia Rzeszowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here