Strona główna RZESZÓW Razem dla Rzeszowa. Ruch miejski na rzecz zrównoważonego rozwoju

Razem dla Rzeszowa. Ruch miejski na rzecz zrównoważonego rozwoju

0
Reklama

Niedawno informowaliśmy o tym, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i jego podwładnych. Jego autorem jest grupa aktywistów społecznych skupionych wokół rozwiązywania problemów lokalnej społeczności. Od lat walczą z chaosem urbanizacyjnym i ignorowaniem rzeczywistych problemów Rzeszowian.

Ruch miejski „Razem dla Rzeszowa” skupia wokół siebie mieszkańców miasta zaangażowanych w jego życie, stawiających sobie za cel „pilnowanie” działań lokalnych władz, by rozwój Rzeszowa był harmonijny i zrównoważony. Organizację tworzą stowarzyszenia obywateli z różnych osiedli, zjednoczone w walce o wspólny cel. Jak sami twierdzą, są apolityczni, a ludzie wchodzący w skład ruchu mają poglądy „od lewa do prawa”. Nie są związani z żadną partią polityczną, ani lokalnymi władzami, choć za ważny punkt swoich działań uważają współpracę z Radą Miasta Rzeszowa i radami osiedli.

Aktywiści stworzyli między innymi mapę „punktów zapalnych”, na której przedstawili realne problemy społeczności. Jest to świetne narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno samorządowcy, jak i mieszkańcy. Przedstawia ono problemy z którymi na co dzień borykają się osoby zamieszkujące w Rzeszowie. Zaangażowanie członków „Razem dla Rzeszowa” zaowocowało również zebraniem obszernej dokumentacji dotyczącej działań byłego prezydenta Tadeusza Ferenca i jego urzędników, których działania ma ocenić prokuratura. Nie wydają wyroku, jednak chcą by sprawie przyjrzeć się bliżej.

Reklama

Pytani o swoje plany dotyczące startu w wyborach samorządowych nie dają jasnej odpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że w mieście są osoby, którym jego los nie jest obojętny, a dysponują ekspercką wiedzą w wielu tematach i wykazują się dużym zaangażowaniem. Więcej o „Razem dla Rzeszowa” można dowiedzieć się z obszernego wywiadu na kanale Ziemia Rzeszowska.

Poprzedni artykułKonrad Fijołek na spacerze w Parku Papieskim o prawach zwierząt [foto]
Następny artykułOd dziś luzowanie restrykcji. Sprawdź, co się zmieni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!