Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ruszyli z inicjatywą internetową. Akcja #NieKłamMedyka ma uświadamiać jakie skutki może przynieść brak szczerości w kontakcie z pogotowiem.

Zamiarem rzeszowskiego pogotowia jest oczywiście minimalizacja strat i szkód spowodowanych epidemią.

W tym celu zorganizowali oni akcję #NieKłamMedyka, w której proszą o przesyłanie im filmów właśnie z tym hasztagiem, następnie zostaną one udostępnione na stronie Facebookowej.

Oczywiście chodzi o nagłośnienie akcji i uświadomienie ludzi, tak by bez uprzedzeń, bez strachu mówili ratownikom prawdę. Chodzi również o zdrowie medyków.

#NieKłamMedyka Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną. Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS.👉 Pokaż, ze Nas wspierasz wyślij nam zdjęcie lub krótki filmik z hasztagiem #NieKłamMedyka, a my go udostępnimy.

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Wtorek, 17 marca 2020