Strona główna POLITYKA Rafał Trzaskowski i rada krajowa PO z poparciem dla Fijołka

Rafał Trzaskowski i rada krajowa PO z poparciem dla Fijołka [foto, video]

273
0

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej obradowała dziś w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia pojawiło się 30 członków tego organu z Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim na czele. Czołowi politycy opozycji podkreślali istotę wyborów w Rzeszowie.

Na wstępie przewodniczący PO- Borys Budka stwierdził, że silny samorząd to silna Polska, że dobry gospodarz to gwarancja rozwoju miasta. Polityk pojawił się w Rzeszowie po raz kolejny w ciągu kilku dni.

Prezydent Warszawy- Rafał Trzaskowski zwracał uwagę na poparcie dla Konrada Fijołka wśród szeregu samorządowców.

Nie jest przypadkiem, że PO zbiera się radzie krajowej właśnie w Rzeszowie. My mamy samorząd w DNA. Wiemy jak samorząd jest ważny. Nie jest również przypadkiem że większość samorządowców z całej Polski popiera Konrada Fijołka. Właściwie wszystkie moje koleżanki i wszyscy moi koledzy z którymi rozmawiam albo się już pojawili w Rzeszowie albo planują przyjazd tutaj. Dlatego, że wiedzą, że każde miasto powinno współpracować z innymi szczególnie w tych trudnych czasach. A do tego potrzeba osoby, która się zna na samorządzie.

Konrad Fijołek cieszył się, że święto samorządów odbywa się w Rzeszowie.

Wybory zostały przełożone na czerwiec a czerwiec w Polsce to miesiąc symbol który jednoznacznie kojarzy się z wolnością. Wierzę, że w czerwcu zacznie się od Rzeszowa powrót do Polski samorządowej.

Fijołek dziękował Trzaskowskiemu za przyjazd do Rzeszowa i żartobliwie chwalił się, że ma na drugie imię Rafał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here