Strona główna JAROSŁAW Radymno: W ten weekend XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

Radymno: W ten weekend XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

0
Reklama

W dniach 23-25 marca 2018 roku, Radymno stanie się Diecezjalnym Wieczernikiem, w którym Duch Święty wzbudzi wiatr i ogień nowej Pięćdziesiątnicy – wspomina w zaproszeniu abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.Wierzymy, że Duch Święty otworzy drzwi Radymniańskiego Wieczernika i wyprowadzi uczestników SMAP-u ubogaconych Jego darami w otaczający ich świat.


Od 33 lat młodzież Archidiecezji Przemyskiej włącza się w ogólnoświatową modlitwę i refleksję młodych ludzi – od roku 1993 jeszcze bardziej intensywnie, bo przez trzydniową celebrację Niedzieli Palmowej czyli Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Na zaproszenie Metropolity Przemyskiego, na przestrzeni tych 25 lat, młodzi spotykali się w różnych miastach Archidiecezji, przeżywając święto wiary.
Organizatorzy Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Radymnie publikują informacje dla uczestników:

  1. Bardzo prosimy, aby do recepcji przybyć odpowiednio wcześniej (najpóźniej do 16.30). Do recepcji zgłasza się Opiekun grupy (wraz z pomocnikiem) w celu zgłoszenia grupy, dopełnienia formalności i odebrania pakietów. Bardzo prosimy o przygotowanie listy uczestników. Przypominamy, że Opiekunowie grup zobowiązani są do stałej opieki nad grupą podczas całego spotkania.
  2. Organizatorzy zapewniają noclegi u rodzin oraz w salach szkolnych. Dlatego prosimy zabrać śpiwory i karimaty. Uczestnicy powinni przyjąć miejsca noclegu tam, gdzie zostaną skierowani przez organizatorów.
  3. Uczestnikom zakwaterowanym w Skołoszowie, Ostrowie i Świętym oraz wszystkim poruszającym się nieoświetlonymi drogami przypominamy o obowiązkowych opaskach odblaskowych dla pieszych!
  4. Osoby zakwaterowane w szkołach otrzymają śniadanie, jednodaniowy obiad i kolację.
  5. Bardzo prosimy o uczestnictwo w nabożeństwach zgodnie z przydziałem według kościołów stacyjnych.
  6. Kapłani, którzy będą celebrować Msze święte, proszeni są o zabranie własnej alby i cingulum. Zakrystia na niedzielną Mszę świętą znajdować się będzie w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie. Koncelebransów prosimy o przybycie najpóźniej do godziny 10.40.
  7. Autobusy pozostające na miejscu do niedzieli zostaną skierowane na konkretne parkingi. Informacje w recepcjach.
  8. Parkingi dla samochodów i autobusów przyjeżdżających na sobotnie wydarzenia oraz niedzielną Eucharystię znajdować się będą w okolicy Urzędu Miasta. Bardzo prosimy stosować się do poleceń służb porządkowych.

źr. Przemyska.pl 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg: Ogromny sukces młodego wiolonczelisty!
Następny artykułStal Rzeszów ma nowego prezesa