Policjanci wyjaśniają okoliczności i przebieg wczorajszego wypadku w Radymnie, na drodze nr 94. W okolicach skrzyżowania, doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych i busa, przewożącego troje pasażerów. W wyniku tego zdarzenia dziesięć osób trafiło do szpitala. Policjanci ustalili, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Wczoraj, tuż po godz. 16.30 na obwodnicy Radymna doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych i busa, przewożącego pasażerów. Wstępnie ustalono, że 18-latek z Radymna kierujący audi A4, jadąc od strony Przemyśla, skręcając w lewo, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na kierującym busem marki Mercedes. W wyniku uderzenia kierujący busem najechał na hyundaia nauki jazdy, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu z drogi podporządkowanej. Pojazd nauki jazdy dachował w rowie.

Następnie kierowca audi, po zderzeniu się z busem, z dużą siłą uderzył w jadącą od strony Przemyśla hondę civic. Kierująca hondą, 40-letnia mieszkanka Jarosławia, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przydrożne zarośla.

Wszyscy kierujący i 6 pasażerów trafiło do szpitali w Jarosławiu, Przeworsku i Rzeszowie. 18-latek z Radymna kierujący audi pozostał na leczeniu w szpitalu. Ranny został także 17-letni pasażer tego pojazdu, 18-letnia pasażerka po badaniach opuściła szpital.

Podróżujący hyundaiem 26-latek z Chłopic pozostał na obserwacji w jarosławskim szpitalu, natomiast 17-letnia kursantka, po patrzeniu, została zwolniona do domu.

Ranny został także 36-latek kierujący busem. Pojazdem tym podróżowało troje pasażerów, w szpitalu przebywa dwoje z nich, 29-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta. Trzecia pasażerka po opatrzeniu opuściła szpital.

40-latka kierująca hondą nie ucierpiała w zdarzeniu i po badaniach lekarskich została zwolniona do domu.

Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację. Wykonane alkomatem badania potwierdziły, że wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci z Radymna ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.

źr. KPP Jarosław