Strona główna POLITYKA Radni zdecydowali. Będzie plan zagospodarowania terenów nad Wisłokiem

Radni zdecydowali. Będzie plan zagospodarowania terenów nad Wisłokiem

0
Reklama

Radni Rzeszowa podczas odbywającej się dziś XLV sesji Rady Miasta przyjęli uchwałę, dotyczącą sporządzenia planu zagospodarowania terenów nadrzecznych na osiedlu Nowe Miasto. Chodzi o 20-hektarów na prawym brzegu Wisłoka między ulicami Podwisłocze, majora Kopisto i Powstańców Warszawy.

Projekt uchwały dotyczący zagospodarowania przestrzennego terenów na prawym brzegu Wisłoka, skierował na sesję p.o. prezydenta Marek Bajdak, który niedawno podjął decyzję o zawieszeniu kilkunastu postępowań o wydanie decyzji o warunkach zabudowy na terenach zielonych.

Pierwszy głos w dyskusji zabrał wiceprzewodniczący Rady Miasta- Konrad Fijołek:

Reklama

Bardzo się cieszę, że projekt uchwały już trafił na nasze posiedzenie.  O czym mówiliśmy już w lutym, mówiliśmy rok temu, a koledzy z PiS-u wnosili to już w 2019 roku. To bardzo ważny element i projekt uchwały dzisiaj, mimo, że to tylko przystąpienie ale w końcu możemy spojrzeć na to jaki tam jest stan rzeczywisty. Dobre jest to, że obejmujemy całe 20 hektarów planu, bo pozwoli nam to podejść do tego w sposób całościowy oczywiście z uwzględnieniem, że istnieje zabudowa, a niektóre decyzje są wydawane lub są w trakcie.

Radny Robert Kultys żałował, że do tej uchwały nie doszło już trzy lata temu. Stwierdził, że teraz należy ratować to co zostało jeszcze do uratowania:

Bardzo dobrze, że przystępujemy do tego planu, szkoda tylko, że o trzy lata za późno. Ja przypomnę, że nie w 2019, a już w 2018 roku nasz klub był autorem uchwały, która cudem została przez radę przepchnięta i ta uchwała już wtedy wskazywała kierunki zagospodarowania przestrzennego, które mogły przeistoczyć się w pracę nad planem. Niestety tak się nie stało i ten okres chaotycznej zabudowy trwał latami w Rzeszowie i efektem tego jest to, że my dzisiaj ratujemy to co zostało do uratowania. Ponieważ szczególnie w północnej części tego obszaru już nastąpiły ruchy inwestycyjne Jest prowadzona budowa. Ci, którzy zapoznali się z projektem wiedzą, że nie powinno to tak wyglądać. Nie powinno być tego tak blisko rzeki i tak blisko mostu zamkowego.

Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na sesji radni miasta.

Chaos budowlany był od pewnego czasu największym zarzutem wobec byłego prezydenta Tadeusza Ferenca. Szczególnie tematem betonowania terenów zielonych zajmował się ruch miejski „Razem dla Rzeszowa”. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z przedstawicielami tego środowiska:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!