Strona główna BIESZCZADY Puławy, Ustrzyki Dolne: Ruszył sezon narciarski

Puławy, Ustrzyki Dolne: Ruszył sezon narciarski

0
Reklama

Podkarpackie wyciągi narciarskie ruszyły! Na poczatek KiczeraSki w Puławach, LESKO SUMMER & SKI w Weremieniu, wyciąg narciarski w Kalnicy oraz LAWORTA SKI i wyciągi na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych. Trwają intensywne prace przy uruchomieniu stoków narciarskich w Arłamowie i Gogołowie.

W Ustrzykach na zboczach Gromadzynia są do dyspozycji dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów. Narciarze mają do dyspozycji trzy trasy: trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom, trasa II – 800 m, i trasa III – 900 m. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Stacja posiada wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską.W stacji narciarskiej Laworta do dyspozycji są trzy wyciągi: krzesełkowy o długości 1300, orczykowy o długości 1250 metrów oraz orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących). Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację „FIS” na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.
Wyciąg narciarski w Weremieniu koło Leska, to miejsce do nauki jazdy zarówno na nartach jak i snowbordzie. Stok narciarski jest niezwykle bezpieczny, a trasy szeroko rozbudowane. Składają się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 – 680m, trasa 2 – 750m). Stok, jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i ratrakowany.
Ośrodek narciarski KiczeraSki w Puławach zaprasza w godz. 9:00 – 21:00 Czynna jest kolej krzesełkowa – trasa nr 1 wyciąg talerzykowy i trasa nr 6, Restauracja Amadeus oraz wypożyczalni sprzętu narciarskiego i Ski Szkółka.
Reklama