Strona główna TARNOBRZEG Przywłaszczyli kartę i wypłacili 3 tys. złotych, wydając je na alkohol i...

Przywłaszczyli kartę i wypłacili 3 tys. złotych, wydając je na alkohol i imprezę

0
Reklama

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej mieszkance Tarnobrzega, która podejrzana jest o przywłaszczenie karty płatniczej. Kobieta wspólnie ze swoim znajomym, posługując się nie swoją kartą, wybrała w bankomatach ponad 3 tys. złotych. Przywłaszczone pieniądze „para” wydała w ciągu jednej nocy, na rozrywkę i alkohol. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, oboje usłyszeli zarzuty.

55-letni mieszkaniec Tarnobrzega zawiadomił policjantów o utracie karty bankomatowej. Do zdarzenia miało dojść pod koniec lipca br. Pokrzywdzony oświadczył, że udostępnił swoją kartę bankomatową 39-letniej przyjaciółce. Kobieta miała zrobić zakupy dla mężczyzny i zapłacić za nie pieniędzmi, wybranymi wcześniej z bankomatu.

Reklama

Styacja potoczyła się jednak inaczej. 39-letnia mieszkanka Tarnobrzega, po zrobieniu zakupów, wykorzystała roztargnienie mężczyzny i zabrała kartę ze sobą. Następnie poszła do pobliskiego bankomatu i wybrała 600 złotych. Gotówkę wydała na alkohol, który wypiła ze znajomym 38-latkiem. Kiedy skończyły im się pieniądze, „para” kilkakrotnie odwiedzała jeszcze inne bankomaty, wybierając kolejne sumy. Łącznie przywłaszczyli ponad 3 tys. złotych. Gotówkę wydali na alkohol i zabawę.

Sprawą zajęła się jedna z tarnobrzeskich policjantek. Śledcza ustaliła miejsca, w których przy pomocy karty płatniczej były wybierane pieniądze, a zabezpieczony zapis monitoringu doprowadził policjantkę do ustalenia tożsamości osób mających mieć związek z tym przestępstwem i ustalenia miejsca ich miejsca pobytu.

Sprawcami okazało się dwoje mieszkańców Tarnobrzega w wieku 38 i 39-lat. Oboje byli już w przeszłości notowani za popełniane przestępstwa.

Początkiem września, 39-letnia kobieta i jej o rok młodszy kolega zostali przesłuchani. Na podstawie zebranego materiału przedstawiono im łącznie 6 zarzutów popełnionego przestępstwa kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu swojej karty płatniczej. Na bieżąco kontrolujmy stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii, transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformujmy o tym placówkę bankową oraz zastrzeżmy swoją kartę płatniczą.

Reklama
Poprzedni artykułStal Mielec kontra Real Madryt. 46 lat od pamiętnego meczu [foto, video]
Następny artykułW Jaśle powstanie nowe lodowisko
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj