Strona główna TARNOBRZEG Przywłaszczyła kartę i płaciła nią. Usłyszała 21 zarzutów

Przywłaszczyła kartę i płaciła nią. Usłyszała 21 zarzutów

0
Reklama

Policjanci ustalili i zatrzymali 52-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która podejrzana jest o przywłaszczenie karty bankomatowej oraz przywłaszczenie z rachunku środków pieniężnych. Śledczy przedstawili kobiecie 21 zarzutów popełnienia przestępstw do których się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W ubiegłym tygodniu, 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega znalazła kartę płatniczą na chodniku w rejonie dworca PKS. Kobieta nie zwróciła karty do banku, lecz postanowiła ją wykorzystać do własnych celów. Schowała kartę do kieszeni i poszła do sklepu spożywczego na zakupy. W ten sposób upewniła się, że karta nie została jeszcze zablokowana. Gdy transakcja powiodła się, tarnobrzeżanka tego dnia odwiedziła jeszcze jeden sklep i aptekę, płacąc tam za swoje zakupy znalezioną kartą.

Reklama

Kobieta, znalezioną kartą, w krótkim czasie zrobiła 21 płatności, w różnych sklepach i aptekach na terenie Tarnobrzega, do momentu, aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej 28-latki, właścicielki karty, zniknęło blisko 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość kobiety. Okazała się nią 52-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

Policjanci zatrzymali kobietę przed jednym ze sklepów. Była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy. 52-latka została przesłuchana, a śledczy przedstawili jej 21 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy poprzez użycie karty, a następnie przywłaszczenia z rachunku środków pieniężnych.

Teraz za swoje postępowanie, będzie odpowiadała przed sądem.

Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego – kto kradnie z włamaniem podlega karze wolności od roku do lat 10.

Reklama
Poprzedni artykułZnacznie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące
Następny artykułNie zatrzymali się do kontroli. Pogranicznicy podjęli pościg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!