Strona główna LUBACZÓW Przypadki łamania nowych ograniczeń w powiecie lubaczowskim

Przypadki łamania nowych ograniczeń w powiecie lubaczowskim

0
Reklama

43-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego, w trakcie odbywania kwarantanny, wyszła na zakupy. 20-latek z Lubaczowa złamał zasady kwarantanny, a trójka nastolatków jeździła na rolkach, bez opieki osoby pełnoletniej. Za złamanie obowiązujących zakazów grozi odpowiedzialność karna.

Każdego dnia, w związku ze stanem epidemii, lubaczowscy policjanci, patrolując ulice, zwracają uwagę na miejsca grupowania się młodzieży, kontrolują pojazdy prywatne oraz komunikację publiczną, odwiedzają targowiska, punkty sprzedaży, a także parki i place zabaw. Ponadto policjanci, wspierani przez żołnierzy WOT, codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Zdecydowana większość stosuje się do nakazów. Jak się jednak okazuje, niektórzy podchodzą lekkomyślnie do obowiązujących przepisów i łamią zakaz opuszczania miejsca kwarantanny, za co grozi im odpowiedzialność karna.W ostatnim czasie dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 43-letnia mieszkanka Lubaczowa, w trakcie trwania kwarantanny, wyszła po zakupy. Policjanci, skierowani na miejsce interwencji, ustalili świadków zdarzenia i potwierdzili ten fakt. W trakcie kontroli policjanci ujawnili również, że 20-letni mieszkaniec Lubaczowa, który został objęty kwarantanną, pomimo wskazania osobnego budynku do jej odbywania, przebywał z rodziną w jednym pomieszczeniu i dodatkowo spotkał się ze swoim kolegą. Za złamanie zasad kwarantanny kobieta i mężczyzna odpowiedzą przed sądem.
Kolejnym przypadkiem złamania obecnie obowiązujących przepisów jest zachowanie dwóch nastolatek w wieku 17 i 14 lat oraz 12-letniego chłopca, którzy w Lubaczowie, bez opieki osób pełnoletnich, jeździli po chodniku na rolkach. Małoletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast ich opiekunowie odpowiedzą karnie za niedopilnowanie swoich dzieci.Ponadto o wszystkich przypadkach naruszenia przepisów w związku ze stanem epidemii lubaczowska Policja informuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaczowie, który może dodatkowo wydać decyzję o nałożeniu kary w wysokości od 5 do 30 tys. zł.
Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W obliczu istniejącego zagrożenia, dla naszego wspólnego dobra #zostańwdomu! Przypominamy, że wobec osób niestosujących się do zakazów i nakazów będą wyciągane konsekwencje prawne.

Reklama
Reklama