Głównym celem porozumienia podpisanego w Rzeszowie przez Przewozy Regionalne i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Jarosław jest usprawnienie komunikacji w północno-wschodniej części województwa. 

 

Jak tłumaczy prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski to porozumienie daje początek współpracy w kierunku integracji połączeń kolejowych i autobusowych. Według Zgorzelskiego współpraca ma przynieść wymierne korzyści dla mieszkańców całego województwa podkarpackiego.

Prezes PKS Jarosław Ireneusz Kochanowicz dodatkowo zaznacza, że porozumienie będzie miało ogromny wpływ na wykorzystanie środków transportów i poprawę środowiska.

Wcześniej podobne porozumienie Przewozy Regionalne podpisały z Zakładem Transportu Miejskiego w Rzeszowie co pozwoliło na wprowadzenie wspólnego biletu, do korzystania z przewozów kolejowych i transportu miejskiego.

Obecne porozumienie przewiduje, że zostanie przygotowana oferta przewozowa na odcinku Rzeszów-Jarosław-Lubaczów-Horyniec Zdrój-Narol. Bardziej dopasowany do pasażerów rozkład jazdy i współprace przy sprzedaży biletów za pomocą portalu e-podroznik.pl