Strona główna TURYSTYKA Przeworskie słonie doczekają się renowacji

Przeworskie słonie doczekają się renowacji

0
Reklama

46-letni symbol Przeworska doczekał się nowej konstrukcji. Jak podaje strona Urzędu Miasta odrestaurowane słonie powrócą do centrum początkiem grudnia.


Przeworski magistrat informuje, że zniknięcie słoni z głównego skrzyżowania ulic w mieście nie jest wynikiem kolejnego aktu wandalizmu, którym to słonie przez blisko pół wieku swego żywota często ulegały, lecz koniecznością renowacji. Konstrukcje słoni nie oparły się upływowi czasu i nadeszła pora, aby te wyjątkowe kwietne ozdoby wykonać na nowo.
Burmistrz Miasta Przeworska, Leszek Kisiel zapewnia, że najbardziej rozpoznawalny element miasta zostanie odtworzony zgodnie z oryginałem wykonanym przez panów Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmy w 1971 r.
Przeworska Gospodarka Komunalna w pierwszej kolejności zabezpieczyła kwiaty zasadzone w obu konstrukcjach, które następnie oczyściła z ziemi. Oba słonie powędrowały do Fabryki Dekoracji Jana Mańki, by powrócić w nowej szacie początkiem grudnia. Na stronie Urzędu Miasta na portalu Facebook można obejrzeć fotorelacji z rozbiórki symbolu Przeworska.
źr. UM Przeworsk

Reklama
Poprzedni artykułZamek w Łańcucie z nowym projektem modernizacji
Następny artykułPijany motorowerzysta potrącił policjanta w Chmielniku