23-latek odpowie za usiłowanie rozboju i pobicie. Na dworcu autobusowym zaatakował mężczyznę, bo chciał jego piwo. Mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O tym zdarzeniu policjanci z Przeworska zostali powiadomieni w ubiegłym tygodniu. Jak ustalono, do stojącego na przystanku autobusowym 27-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał od niego puszki z piwem. Kiedy mu odmówił, napastnik uderzył go i zaczął szarpać. Pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec.

Podczas wyjaśniania tej sprawy okazało się, że po tym zdarzeniu na przystanek autobusowy przyszedł 29-letni brat pokrzywdzonego. On także został zaatakowany przez tego samego mężczyznę i jego znajomego.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał zarzut usiłowania rozboju i pobicia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Przeworsk