Pomimo licznych akcji i ostrzeżeń, niestety wciąż dochodzi do oszustw, gdzie ofiarami padają osoby starsze. W środę ofiarą oszusta padł 79-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który chcąc ratować najbliższych, stracił 33 tysiące złotych.

W środę około godz. 19, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie. Do 79-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego zadzwoniła kobieta, która podszywając się za synową starszego pana, poinformowała o rzekomym wypadku drogowym. Płaczącym głosem powiedziała, że miała z mężem wypadek. Potrącili starszą kobietę, która w ciężkim stanie jest w szpitalu. Potrzebują pieniędzy, żeby uniknąć kary. Następnie telefon został przekazany rzekomej policjantce, która powiedziała, że syn może uniknąć kary, ale potrzebne są pieniądze. Powiedziała, aby przygotować gotówkę, po którą zgłosi się tajny policyjny kurier. 79-letni mężczyzna chcą ratować syna przekazał nieznanemu mężczyźnie pieniądze w kwocie 33 tysięcy złotych. Dopiero po kontakcie z rodziną, 79-latek zorientował się, że został oszukany.

Po raz kolejny Policja apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Mając w rodzinie osoby starsze, zwłaszcza mieszkające samotnie, poświęćmy im nieco czasu. Porozmawiajmy z nimi, poruszmy temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni. Ostrzegajmy ich o tajemniczych telefonach i mówmy, aby takie rozmowy kończyli błyskawicznie nie wdając się w dyskusję. Policjanci systematycznie przeprowadzają rozmowy z seniorami ostrzegając ich przed oszustami, ale bardzo ważne jest aby przypominać im o tym podczas rodzinnych spotkań, czy też  krótkich wizyt.

źr. KPP Przeworsk