W ciągu jednej doby przeworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani listami gończymi. 38-letni mieszkaniec gminy Tryńcza oraz 20-letni mieszkaniec gminy Przeworsk trafili do zakładu karnego, gdzie spędzą najbliższych kilka miesięcy.

Policjanci wydziału kryminalnego prowadzili działania, które doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego listem gończym. 38-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego ukrywał się poza granicami kraju. Wrócił do kraju, ale nie do swojego domu. W poniedziałek, w południe policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania jego partnerki. 38-latek trafił do zakładu karnego. Spędzi tam blisko półtora roku za popełnione przestępstwa – kierowania w stanie nietrzeźwości pomimo, że był wcześniej prawomocnie skazany za ten sam czyn oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Kolejnego poszukiwanego listem gończym zatrzymali wczoraj rano policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego. Do jednego z domów na terenie gminy Przeworsk udali się mundurowi na interwencję. Okazało się, że przebywa tam poszukiwany listem gończym, 20-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Przeworsku ciąży na nim kara łącznie blisko jednego roku pozbawienia wolności, za popełnione przestępstwa kradzieży, kradzieży rozbójniczej oraz kilku wykroczeń.

źr. KPP Przeworsk