Policjanci z przeworskiej komendy interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który siedział na chodniku. Z uwagi na niską temperaturę mężczyzna znajdował się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, dlatego funkcjonariusze udzielili mu niezbędne pomocy.

W poniedziałek po godz. 21, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, podczas patrolu ulic miasta, zauważyli siedzącego na chodniku mężczyznę. Z uwagi na bardzo niską temperaturę powietrza, funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny. Okazało się, że jest  to 56-letni bezdomny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Bezdomny mężczyzna został przewieziony do Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu. Szybka i skuteczna interwencja policjantów uratowała życie 56-letniemu mężczyźnie.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

źr. KPP Przeworsk