Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Przeworska, który w rejonie cmentarza zaatakował mężczyznę i ukradł mu telefon. Policjanci zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzut. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło we wtorek po północy, w rejonie cmentarza w Przeworsku. Jak ustalono do idącego chodnikiem 36-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego podszedł znany mu mężczyzna i zaczęli rozmawiać. W pewnym momencie napastnik bez powodu zaczął uderzać go pięściami w głowę, a kiedy ten upadł na chodnik, zaczął go kopać po całym ciele. Sprawca wykorzystał bezbronność 36-latka i zabrał mu telefon komórkowy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci, rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Kilka godzin później napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że jest to 36-latek z Przeworska. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli telefon należący do pokrzywdzonego. Podejrzany w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju. Decyzją prokuratora 36-latek został objęty policyjnym dozorem. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

źr. KPP Przeworsk