Strona główna MIELEC Przeszedł przez tory przy zamkniętych zaporach. Zapłaci 2 tysiące

Przeszedł przez tory przy zamkniętych zaporach. Zapłaci 2 tysiące

0
Reklama

Policjanci ukarali wysokim mandatem 24-letniego mężczyznę, który przeszedł przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Funkcjonariusze przestrzegają i przypominają o obowiązujących przepisach i wysokich karach za popełnione wykroczenia.

Nowy taryfikator przewiduje m.in. wysoki mandat za wykroczenie, jakim jest wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Takie właśnie wykroczenie popełnił w sobotę młody mężczyzna, który stał z innymi osobami i czekał na otwarcie zapór na przejeździe kolejowym na ulicy Wolności w Mielcu. W tym samym czasie, na przejazd przez tory, wśród innych pojazdów, oczekiwał oznakowany radiowóz. W pewnym momencie, niecierpliwość młodego mężczyzny wzięła górę i pomimo tego, że zapory nadal były zamknięte, a pociąg jeszcze nie przejechał, przeszedł przez torowisko.

Reklama

Pieszy został zatrzymany do kontroli, gdy mijał radiowóz. Policjanci, za popełnione wykroczenie, ukarali 24-latka mandatem w wysokości 2000 złotych.

Według rocznego raportu z działalności Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych za 2020 rok opublikowanego na stronie internetowej MSWiA odnotowano 8 wypadków w kategorii: najechanie pojazdu kolejowego na osoby podczas przechodzenia przez tory na przejeździe kolejowo-drogowym lub przejściu strzeżonym, 5 przypadków w kategorii: najechanie pojazdu kolejowego na osoby podczas przechodzenia przez tory na pozostałych przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach oraz 137 wypadków w kategorii: najechanie pojazdu kolejowego na osoby podczas przechodzenia przez tory poza przejazdami kolejowo-drogowymi lub przejściami na stacjach i szlakach.

Policjanci przypominają, że:

Zabrania się:

1) wchodzenia na jezdnię:

a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;

4) przebiegania przez jezdnię;

5) chodzenia po torowisku;

6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;

8) korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Reklama
Poprzedni artykułKoniec z przymusem szczepień medyków w Rzeszowie
Następny artykułW starym dworcu w Czudcu znaleziono rozkładające się zwłoki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!