Strona główna BRZOZÓW Przestraszył się psa i wbiegł na jezdnię wprost pod auto

Przestraszył się psa i wbiegł na jezdnię wprost pod auto

0
Reklama

Brzozowscy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał 16-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Nastolatek wbiegł na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego volkswagena, ponieważ wystraszył się psa. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16, na drodze wojewódzkiej nr 884 w Baryczy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, 16-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego wbiegł na jezdnię przed nadjeżdżającego volkswagena, którym kierowała 57-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego.

Reklama

Ustalono, że 16-latek chciał wejść na teren jednej z posesji. Otwierając furtkę przestraszył się psa, który nagle przybiegł do ogrodzenia, w wyniku czego chłopak wbiegł na drogę, gdzie został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Na ogrodzeniu widniała tabliczka informująca, że na posesji znajduje się pies.

Ranny nastolatek został przewieziony do szpitala. Zarówno pieszy, jak i kierująca pojazdem, byli trzeźwi. Na miejscu zdarzenia nieletni był pod opieką matki. 

Apelujemy do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię upewnili się, czy kierowcy mogą ich dostrzec i bezpiecznie wyhamować. Swoje obowiązki, względem niechronionych uczestników ruchu, mają również kierujący. Muszą oni pamiętać, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, są zobligowani do zachowania szczególnej ostrożności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!