Środa (9 sierpnia) nie była dobrym dniem, dla ukrywającego się od trzech lat przestępcy z Przemyśla. Po trzech latach poszukiwań, lokalnej policji udało się go zatrzymać.

Przestępca wpadł z własnej winy, gdyż awanturował się w jednym z przemyskich barów. Według zgłoszenia mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny.

Po kilku minutach od zgłoszenia, do baru przybyli funkcjonariusze policji, którzy wylegitymowali awanturujących się mężczyzn. Po sprawdzeniu danych okazało się, że informacje na temat jednego z nich znajdują się w bazie Interpolu. Okazało się, że wylegitymowana osoba była poszukiwana listem gończym, wydanym w 2014 roku przez Sąd Okręgowy w Lake County (stan Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki). Mężczyzna miał zostać zatrzymany w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci na terenie USA.

Zatrzymany 64-letni mężczyzna trafił na Komendę Miejską Policji w Przemyślu, gdzie został osadzony w areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie czynności z mężczyzną wykonał prokurator.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Przemyślu