Strona główna LUBACZÓW Przerobione ubezpieczenie OC u obywatelki Ukrainy

Przerobione ubezpieczenie OC u obywatelki Ukrainy

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali fałszywe ubezpieczenie OC pojazdu. Przerobionym dokumentem podczas kontroli na wyjazd z Polski posłużyła się obywatelka Ukrainy.

Do zdarzenia doszło 26 lipca w przejściu granicznym w Budomierzu. Tutaj do kontroli zgłosiła się 46-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta kierowała osobówką marki Audi na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Mundurowi kontrolujący dokumenty zauważyli nieprawidłowość w ubezpieczeniu pojazdu. W wyniku podjętych czynności weryfikacyjnych ustalono, że dokument stracił ważność w marcu bieżącego roku. Jak się okazało, przerobiona została jedna cyfra, z trójki wyszła ósemka.

Fałszywka została zatrzymana, a  samochód odholowano na parking. Cudzoziemka nie przyznała się do zarzucanych czynów, w związku z czym sprawa zostanie skierowana do sądu.

Reklama

Brak ważnego ubezpieczenia OC pojazdu wiąże się z koniecznością zapłacenia kary na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W tym przypadku to ponad 7 tys. zł. Natomiast za fałszowanie lub posługiwanie się nieprawdziwym dokumentem przewidziana jest odpowiedzialność karna.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 300 fałszywych dokumentów.

Poprzedni artykułRuszają prace gwarancyjne na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
Następny artykułJaki jest stan psa porzuconego w lesie? Informacje leskiego schroniska (VIDEO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!