Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Zatrzymane zegarki i torebki z chińskich przesyłek

Przemyśl: Zatrzymane zegarki i torebki z chińskich przesyłek

0
Reklama

Podczas kontroli zagranicznych przesyłek, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali towary, co do których zaistniało podejrzenie naruszenia prawa własności intelektualnej. Na znajdujących się w przesyłkach pochodzących z Chin zegarkach i torebkach, umieszczone były oznaczenia ekskluzywnych światowych marek. W efekcie kontroli przeprowadzonej w dniu 25 maja 2018 r., zatrzymano łącznie sześć zegarków i dwie torebki.

Ujawnienia dokonali funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym „Poczta Polska”. Jest to jedno z kilku miejsc w kraju, w których dokonuje się odprawy celnej zagranicznych przesyłek dostarczanych do odbiorców w Polsce. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolując paczki, weryfikują nie tylko ich wartość, ale także kwestię bezpieczeństwa produktów i sprawdzają, czy nie naruszają one prawa własności intelektualnej, bowiem wówczas nie mogą być wprowadzone na polski rynek.

Wartość jednego z ujawnionych zegarków została zadeklarowana w wysokości 110 EUR, innego na 510,43 CNY, pozostałych zaś od 8 do 10 USD za sztukę. W przypadku obu torebek- ich łączna wartość zadeklarowana została w wysokości  271 PLN.
Zadeklarowana niska wartość przesłanych towarów, która  znacząco odbiega od cen oryginalnie sygnowanych egzemplarzy a także kraj pochodzenia wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do autentyczności zegarków i torebek.
O autentyczności i dalszym losie zakwestionowanych towarów zadecydują powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli chronionych znaków towarowych.
źr. KAS Przemyśl

Reklama
Reklama