Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia, do którego doszło dziś rano na obwodnicy Przemyśla. Kierująca volkswagenem nie upewniła się, że może bezpiecznie wykonać manewr zmiany pasa ruchu. Prawidłowo jadący kierujący audi uderzył w tył jej pojazdu, a następnie w kratową konstrukcję. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Ruch w obydwu kierunkach jest zablokowany.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś po godz. 6, na Alei Wolności w Przemyślu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przemyskiej komendy ustalili wstępnie, że kierująca volkswagenem, 23-letnia mieszkanka Przemyśla,  przy zmianie pasa ruchu z lewego na prawy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. Jadący prawym pasem, 35-letni przemyślanin, uderzył w tył jej pojazdu, a następnie w kratownicę znajdującą się przy drodze.

W wyniku zderzenia audi zapaliło się, a kierowca został zakleszczony w pojeździe. Uwolnili go strażacy. Oboje kierujący zostali przewiezieni do szpitala, byli trzeźwi.

Droga w obydwu kierunkach jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej.

źr. KMP Przemyśl