Strona główna POLITYKA Przemyśl: Władze PiS podają się do dymisji. Klęska po wyborach?

Przemyśl: Władze PiS podają się do dymisji. Klęska po wyborach?

0
Reklama

Dzisiaj na facebookowej stronie pojawiła się informacja, że władze przemyskiego Prawa i Sprawiedliwości podały się do dymisji.


Przemyskiemu PiS-owi nie udało się wprowadzić na urząd prezydenta miasta swojego kandydata. Janusz Hamryszczak, popierany przez samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego, uzyskał zaledwie 25% poparcia w II turze wyborów prezydenckich. Dodatkowo partia rządząca nie zdołała zarejestrować listy kandydatów na radnych w każdym w okręgów wyborczych do Rady Miasta.
Na stronie czytamy: „Zarząd Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu podał się do dymisji. Decyzja ta została przyjęta” – napisał Grzegorz Nieradka, koordynator ds. struktur na Podkarpaciu.
Uzasadnienia nie podano, ale w sieci już wrze od komentarzy, wedle których bezpośrednią przyczyną była klęska PiSu w wyborach.
W skład szefostwa partii w Przemyślu wchodzili:  Lucyna Podhalicz (wicewojewoda podkarpacka),  Przemysław Bukowski, Bogumiła Widzisz-Słowak,  Wojciech Rzeszutko, Janusz Hamryszczak, Tomasz Zaleszczyk, Marek Mazurek.
źr. Facebook 

Reklama