Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli dwóch młodych mężczyzn – sprawców brutalnego pobicia 29-latka. Poszkodowany z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 27 stycznia br., o godz. 22:15. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei podczas patrolu stacji Przemyśl Główny usłyszeli wołanie o pomoc.

Patrol natychmiast udał się w miejsce z którego dobiegał krzyk. Na ziemi leżał mężczyzna, bity i kopany przez czterech  napastników. Na widok funkcjonariuszy SOK sprawcy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu dwóch z nich zostało obezwładnionych i ujętych. Byli to młodzi mieszkańcy Przemyśla w wieku 20 i 17 lat. Było od nich czuć silny zapach alkoholu.

Poszkodowany 29-latek był nieprzytomny. Funkcjonariusze SOK udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

Ujęci przez SOK sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom z KMP Przemyśl, gdzie trwają dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.