Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl, Rzeszów: Wigilie dla potrzebujących

Przemyśl, Rzeszów: Wigilie dla potrzebujących

0
Reklama

W przeddzień wigilii Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizują wigilię dla najuboższych. W tym tygodniu odbyły się już spotkania wigilijne dla biednych m.in. w Domu Prowincjalnym Sióstr Felicjanek w Przemyślu, czy w jasielskim Caritasie. 


Wigilia w Domu Prowincjonalny, Sióstr Felicjanek w Przemyślu przygotowana została wigilia  dla ubogich i potrzebujących, korzystających na co dzień z Kuchni bł. Matki Angeli i św. Brata Alberta. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 13, w kaplicy domu Sióstr Felicjanek, której przewodniczył i wygłosił homilię abp Józef Michalik. Nawiązując do czytań mszalnych, zapraszał zgromadzonych do życia w bliskości z Bogiem, a żeby tę bliskość osiągnąć należy miłować Boga i bliźniego. Kaznodzieja podkreślił również, że ważnym jest dzielić się z drugim człowiekiem tym co posiadamy:

Nie ma takiego biedaka, który nie miałby czegoś do ofiarowania drugiemu. Nie ma, bo nie ma człowieka bez serca. Każdy człowiek ma serce i trzeba żeby z tego serca coś ofiarowywał – mówił abp Michalik.

Po zakończonej Eucharystii w jadalni, przy wigilijnym stole zgromadzeni dzielili się opłatkiem i spożywali przygotowane przez Siostry potrawy wigilijne.
Podobne spotkanie odbywa się dzisiaj w Rzeszowie, gdzie Caritas Diecezji Rzeszowskiej jak co roku wspólnie z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie organizuje dla osób potrzebujących, bezdomnych, ubogich, samotnych wspólne spotkanie przy wigilijnym stole.  Wigilia rozpoczęła się o godzinie 10:00, w Centrum Charytatywnym w Rzeszowie przy ulicy Jana Styki 21. Gośćmi przy wigilijnym stole są przedstawiciele władz samorządowych odpowiedzialni za pomoc społeczną w naszym regionie oraz lokalni działacze zaangażowani w pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących, a najważniejszym gościem podczas uroczystej Wigilii jest Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba.
Wieczorem  w Hali Sportowej na ul. Mickiewicza w Przemyślu zorganizowana zostanie Wigilia dla osób ubogich, samotnych i rodzin wielodzietnych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej we współpracy z  wolontariuszami i opiekunami Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.
źr. Archidiecezja Przemyska

Reklama
Reklama