Przemyscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwo. 27-latek od 2016 roku ukrywał się przed organami ścigania poza granicami naszego kraju. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Poszukiwaniami 27-letniego mieszkańca Przemyśla, za którym przemyski sąd rejonowy wydał list gończy, zajmowali się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki. Mężczyzna od blisko 2 lat ukrywał się przed organami ścigania. Miał do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Ustalenie miejsca jego pobytu nie było łatwe, gdyż  większość czasu przebywał poza granicami Polski.

W czwartek w trakcie wykonywanych czynności, policjanci pojechali do domu poszukiwanego mężczyzny. Pod drzwiami usłyszeli dobiegające z wnętrza dwa wyraźne męskie głosy. Kiedy drzwi domu otworzył 32-letni brat poszukiwanego, zapytali z kim rozmawiał. Na co ten stanowczo odpowiedział, że przez komunikator internetowy.

Podejrzenie wzbudziła u funkcjonariuszy duża sterta ubrań znajdująca się  w pokoju po szafą. Okazało się, że ukrywał się pod nią poszukiwany 27-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Zgodnie z dyspozycją sądu mieszkaniec Przemyśla, został przewieziony do aresztu.