Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 69-letni mieszkaniec Przemyśla, który mając blisko 2 promile alkoholu w w organizmie, wsiadł za kierownicę i wjechał w blok mieszkalny. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś po godz. 1 w nocy policjanci z przemyskiej drogówki, zostali wezwani na ul. K. Hoffmanowej w Przemyślu, gdzie według zgłoszenia mężczyzna wjechał samochodem w budynek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki mazda, 69-letni mieszkaniec Przemyśla, ruszając z miejsca parkingowego uderzył w blok.  Na miejsce zbiegli się okoliczni mieszkańcy. Jeden z nich pomógł kierującemu wydostać się z pojazdu i powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe.

Kierujący mazdą był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kat. B. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów z pojazdu tj. dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

źr. KMP Przemyśl