Pierwsze otwarte pierwsze aktywne przejście dla pieszych w Przemyślu na ul. Mickiewicza zostało otwarte. Aktywne przejście znajdujące się niedaleko skrzyżowania z ul. Konarskiego ma wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych jak i kierujących. Policjanci z przemyskiej drogówki przypominali o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu.

Aktywne przejście dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się tylko wtedy gdy jest potrzebne.

“Zebra” na ul. Mickiewicza to inteligentny system aktywnego przejścia dla pieszych informujący kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych. Przejście posiada zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe, znak drogowy z lampą ostrzegawczą. Dodatkowo samo przejście zostało wymalowane na jaskrawym, czerwonym tle, co znacznie zwiększyło jego widoczność.

W tym miejscu nastąpiła również zmiana organizacji ruchu. Z lewego pasa na ul. Mickiewicza nie pojedziemy już na wprost. W tym miejscu jest nakaz skrętu w lewo, w ul. Konarskiego.

źr. KMP Przemyśl