Strona główna WIADOMOŚCI Przemyśl: miasto dołączy do programu Mieszkanie Plus

Przemyśl: miasto dołączy do programu Mieszkanie Plus

0
Reklama

Przemyśl będzie kolejnym miastem, które dołączy do programu Mieszkanie Plus. Odpowiedni list intencyjny został podpisany 6 grudnia, podczas konferencji prasowej.

W konferencji udział wzięli zastępca prezydenta miasta Przemyśla – Janusz Hamryszczak, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa – Tomasz  Żuchowski oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości – Tomasz Tomala.  Podpisali oni uroczyście list intencyjny w sprawie inwestycji, która w najbliższym czasie będzie realizowana w naszym mieście w ramach programu Mieszkanie Plus.
Teraz miasto czeka procedura, w której samorządy wskazują w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Partnerem KZN są samorządy, bo to do urzędów gmin najczęściej zgłaszają się ludzie potrzebujący dostępnych cenowo mieszkań. Powstanie takich mieszkań na wynajem z opcją docelowego wykupu to element Narodowego Programu Mieszkaniowego i pakietu Mieszkanie Plus.
Hamryszczak skomentował sprawę następująco:
– Proszę Państwa, ten głos, który dziś słyszymy od mieszkańców Przemyśla to po pierwsze praca, po drugie – mieszkanie. Na liście mieszkaniowej w naszym mieście oczekuje niemal 400 osób, więc potrzeby są naprawdę duże. Program Mieszkanie Plus wpisuje się też w to, że dochody mieszkańców naszego regionu nie należą do najwyższych jeżeli popatrzymy na skalę ogólnopolską, więc czynsz na poziomie, jaki będzie ustalany w ramach programu jest adekwatny i mieszkańców naszego miasta będzie stać na jego płacenie. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż istnieje możliwość, że mieszkania te wypełnią brakującą lukę zasobów mieszkaniowych Przemyśla. Ale program Mieszkanie Plus nie jest tylko rozwiązaniem problemu mieszkaniowego, to przecież także możliwość ożywienia lokalnego rynku, bo dzięki niemu miejscowe firmy budowlane będą miały nowe zlecenia, a co za tym idzie – pracę. Jest jeszcze jeden z ważnych elementów, z którymi boryka się miasto Przemyśl, mianowicie element demograficzny. Mam nadzieję, że budowa nowych mieszkań spowoduje, że nie będzie się pogłębiał odpływ mieszkańców, a wręcz przeciwnie, wierzę, że dzięki temu mieszkańcy chętniej wybiorą mieszkanie w naszym mieście.
 
 

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Kolejny odcinek S 19 oddany do użytku
Następny artykułDziś w południe Godzina Łaski