Strona główna KULTURA Przemyśl: Kolejny sukces zespołu "Koralik"

Przemyśl: Kolejny sukces zespołu "Koralik"

0
Reklama

Zespół Taneczny „Koralik”, działający w Centrum Kulturalnym  w Przemyślu pod okiem instruktorki Doroty Pantuły-Ferlejko, który przed dwoma tygodniami powrócił z włoskiego Rimini z XVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” czterema nagrodami, odniósł kolejny sukces.


Na 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej, który odbywał się w Kielcach w dniach 12-22 lipca Koralik zdobył  Złotą Jodłę –  pierwsze miejsce w kategorii inscenizacji i miniatur tanecznych. Zespół reprezentowało dwanaście tancerek w wieku od 10 do 17 lat, które w konkursie zaprezentowały inscenizację taneczną „Tajemnica Katedry Notre Dame”.

W tegorocznej edycji festiwalu udział wzięło 500 młodych artystów z Polski i Ukrainy, którzy rywalizowali o festiwalowe nagrody – Złotą, Srebrną, lub Brązową Jodłę. Zostały one wręczone w sobotę, 21 lipca,  podczas uroczystego Koncertu Galowego, podsumowującego  10 dni intensywnych warsztatów i koncertów. Finałowy koncert odbył się w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia i na tej scenie „Koralik” oprócz zwycięskiej inscenizacji wykonał choreografię przygotowaną na warsztatach tanecznych. Ich występy podziwiano również podczas koncertów na kieleckim Rynku.

Reklama

Ponadto uczestniczki doskonaliły swój warsztat taneczny  pod okiem znakomitych konsultantów – Anny Budnickiej na zajęciach baletu, Jacka Wazelina – z tańca Broadway Jazz oraz Pawła Żołądka – podczas warsztatów tańca współczesnego.

fot. D. Pantuła-Ferlejko

Reklama
Poprzedni artykułNiebawem niektóre leki kupisz z dostawą do domu
Następny artykułRzeszów: Asseco wdroży nowy program dla Banku PKO S.A.