W piątek przed południem funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu i Straży Granicznej podczas patrolu stacji Przemyśl Główny ujęli troje obywateli Ukrainy, którzy posiadali w torbach podróżnych 770 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kontrabanda o wartości 10 000 zł nie trafi na czarny rynek.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Przemyśla wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą regularne kontrole na stacji Przemyśl Główny. Przed południem uwagę mundurowych zwróciło troje podróżnych – dwie kobiety w wieku 23 i 52 lat oraz mężczyzna w wieku 36 lat, którzy posiadali przy sobie podejrzanie duże, a zarazem lekkie torby podróżne

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili 770 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość kontrabandy została oszacowana na kwotę około 10 000 zł. Przemytnicy zostali ujęci i przekazani do dyspozycji placówki Straży Granicznej w Medyce.

To kolejny sukces wspólnych działań funkcjonariuszy SOK i SG w Przemyślu. W zeszłym tygodniu przemytnicy wpadli w ręce mundurowych w tym samym miejscu.

19 marca br. Komendant Regionu Straży Ochrony Kolei w Przemyślu oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej podpisali porozumienie o współpracy. Dokument jest uaktualnieniem porozumienia regulującego zasady realizacji wspólnych działań.

źr. SOK Przemyśl