Strona główna PRZEMYŚL Przemyśl: Kierowca zaatakował policjanta, bo nie chciał podać danych

Przemyśl: Kierowca zaatakował policjanta, bo nie chciał podać danych

0
Reklama

35-letni kierowca bmw usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Mężczyzna był agresywny podczas kontroli i nie chciał podać swoich danych. Teraz odpowie przed sądem.

W poniedziałek, około godz. 14.30 na Al. Solidarności, funkcjonariusze przemyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym bmw. Mężczyzna odmówił okazania dokumentów, policjanci poinformowali go o obowiązku ustalenia jego tożsamości w komendzie.
Mężczyzna jednak zmienił zdanie i podał policjantom swoje dane. W związku z tym, że  nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, które poświadczyłyby jego tożsamość, ani też dokumentów pojazdu, policjanci poprosili o potwierdzenie tożsamości kierującego jadącego z nim pasażera.
Prośba ta zdenerwowała kierowcę bmw, zaczął się zachowywać agresywnie, i obrażać policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenie funkcjonariusza o zachowanie spokoju, ponadto popchnął go i zaczął uciekać. Został szybko zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie potwierdzono jego tożsamość.
35-letni mieszkaniec Przemyśla usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Ponadto, 30-latek otrzymał mandat karny w wysokości 150 złotych za brak wymaganych dokumentów podczas kontroli oraz mandat w kwocie 500 złotych za niepodanie swoich danych osobowych podczas kontroli.
Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
źr. KMP Przemyśl 
Reklama
Poprzedni artykułCzy pączki mogą być zdrowe? Zobacz co zawiera przeciętny pączek
Następny artykułStartuje zimowa olimpiada w Pjongczangu