Strona główna MIELEC Przełamanie w Wielką Sobotę! Stal Mielec wygrywa w Łodzi z Widzewem

Przełamanie w Wielką Sobotę! Stal Mielec wygrywa w Łodzi z Widzewem [video]

0

Stal Mielec po 10 meczach bez wygranej wreszcie z trzema punktami. Biało-niebiescy w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy pokonali w Łodzi Widzew 2:0 po bramkach Ciepieli i Maka.

Stal udanie weszła w mecz. Gola w 10. minucie spotkania strzelił Bartłomiej Ciepiela, który idealnie umieścił piłkę w okienku bramki Ravasa.

W 15 minucie najlepszą akcję na wyrównanie miał Widzew. Po strzale Bartłomieja Pawłowskiego piłka trafiła jednak w słupek.

Tuż po przerwie Shehu tuż przed polem karnym nadział się na Wlazłę. Albańczyk domagał się odgwizdania faulu, ale sędzia był odmiennego zdania. W 50 minucie Wlazło rozprowadził akcję po której bliski strzelenia bramki był Maciej Domański.

Dwie minuty później Stal prowadziła już 2:0. Po rzucie rożnym piłka dotarła do Maka, a ten uderzył celnie z piętnastu metrów.

W 63 minucie mogło być już 0:3. Ciepela zaskoczył obronę Widzewa sprytnym podaniem do Maka, który zamykając akcję trafił w słupek.

Widzew odpowiedział mocnym strzałem Kuna, ale Mrozek na raty poradził sobie z tym uderzeniem. W 89 minucie przed szansą stanął Jordi Sanchez, który otrzymał prostopadłe podanie za plecy obrońców, jednak strzelił fatalnie.

Stal sporadycznie kontrowała. Kontrolowała spotkanie w obronie niskiej, a po przejęciu piłki często próbowała utrzymywać się przy piłce.

Widzew: 26. Henrich Ravas – 7. Mato Miloš (66, 22. Dominik Kun), 95. Patryk Stępiński (74, 3. Bożidar Czorbadżijski), 5. Serafin Szota, 33. Martin Kreuzriegler, 14. Andrejs Cigaņiks (74, 77. Kristoffer Hansen) – 21. Jakub Sypek (66, 29. Łukasz Zjawiński), 25. Marek Hanousek, 6. Juljan Shehu (66, 10. Juliusz Letniowski), 19. Bartłomiej Pawłowski – 9. Jordi Sánchez.

Stal: 41. Bartosz Mrozek – 17. Fabian Hiszpański (22, 24. Maciej Wolski), 26. Arkadiusz Kasperkiewicz, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger (90, 6. Leândro) – 10. Mateusz Mak (72, 8. Kōki Hinokio), 16. Paweł Żyra (72, 5. Álex Vallejo), 18. Piotr Wlazło, 7. Maciej Domański – 92. Bartłomiej Ciepiela (72, 9. Rauno Sappinen).

żółte kartki: Shehu, Sánchez – Flis.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
widzów: 16 342.