Strona główna NISKO Przekroczyli prędkość. Dostali wysokie mandaty i punkty

Przekroczyli prędkość. Dostali wysokie mandaty i punkty

0
Reklama

W minioną niedzielę policjanci ogniwa ruchu drogowego niżańskiej komendy zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, nie stosując się tym samym do przepisów ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h. Mimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach nie brakuje nadal nieodpowiedzialnych kierowców.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. W ubiegłą niedzielę, policjanci niżańskiego ogniwa ruchu drogowego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym i zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oprócz wysokich mandatów za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani punktami karnymi.

Reklama

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierowca osobowego volvo, który około godziny 20, w miejscowości Kopki przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy, pośpiech kosztował rzeszowianina 13 punktów karnych i mandat w wysokości 1500 złotych. Kilka godzin później w Nisku, policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który jechał ulicami miasta z prędkością o 43 km/h większą od obowiązującej w obszarze zabudowanym. 46-letni mieszkaniec Niska został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 11 punktami karnymi. 88 km/h w obszarze zabudowanym w tym samym dniu osiągnął kierujący osobowym suzuki w gminie Harasiuki, który został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych i 9 punktami karnymi.

Pomimo wielokrotnych apeli i wysokich kar, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami ukierunkowanymi głównie na kierowców którzy drastycznie przekraczają prędkość i jeżdżą pod wpływem alkoholu, kodeks przewiduje 21 najcięższych wykroczeń drogowych, za które kierowca może dostać 15 punktów karnych. Przypominamy, że od 17 września 2022 r. obowiązuje mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Punkty są kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak dotychczas po roku. Termin jest liczony od dnia zapłaty grzywny. Kierowcy muszą się liczyć też z tym, że ponowne popełnienie wykroczenia tego samego typu w ciągu dwóch lat poskutkuje karą grzywny w podwójnej wysokości.
Stawki mandatów w przypadku recydywy drogowej za przekroczenie prędkości:

  • za przekroczenie prędkości o ponad 31 km/h mandat wynosi 800 zł (przy recydywie – 1600 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 41 km/h mandat wynosi 1000 zł (przy recydywie – 2000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h mandat wynosi 1500 zł (przy recydywie – 3000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 61 km/h mandat wynosi 2000 zł (przy recydywie – 4000 zł);
  • za przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h mandat wynosi 2500 zł (przy recydywie – 5000 zł).

Pamiętajmy ! Wsiadając za kierownicę, odpowiadamy nie tylko za siebie i swoich pasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze w największej mierze zależy od nas samych.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Dobrzechowie
Następny artykułKierował autem mając prawie 3 promile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!