Strona główna KROSNO Przekroczył prędkość. Wyszło, że nie ma jeszcze prawa jazdy

Przekroczył prędkość. Wyszło, że nie ma jeszcze prawa jazdy

0
Reklama

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że młody mężczyzna nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek twierdził, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy.

Wczoraj około godz.18.30, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego audi, który jadąc 95 km/h, przekroczył prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym.

Reklama

Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 20-latek tłumaczył, że aktualnie jest w trakcie kursu na prawo jazdy, jednak jeszcze go nie ukończył i nie przystąpił do egzaminu państwowego.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, policjanci skierują sprawę 20-latka do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!