Strona główna SANOK Przekroczył prędkość, wyszło, że był pijany i ma sądowy zakaz

Przekroczył prędkość, wyszło, że był pijany i ma sądowy zakaz

0

Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto 48-latek jechał wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 19, w Sanoku, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. W trakcie czynności wyczuli od 48-latka alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Mieszkaniec powiatu sanockiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości.

O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę, bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułPodsumowano działania „Trzeźwy weekend” w regionie
Następny artykułGroził pozbawieniem życia i podpaleniem. Trafił do aresztu
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj