Strona główna WIADOMOŚCI Przekazano kolejną karetkę dla sąsiada ze Wschodu

Przekazano kolejną karetkę dla sąsiada ze Wschodu

0
Reklama

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie 27 września br. przekazała karetkę marki Peugeot dla Centrum Toksykologii im. Henryka Mosinga na Ukrainie. Pojazd służył stacji pogotowia w Rzeszowie już kilka lat i uratował on nie jedno życie, lecz jeszcze w pełni sprawny wraz ze środkami dezynfekcyjnymi pojedzie ratować ludzi poranionych na wojnie.

Karetka, którą dziś przekazujemy, to nie tylko pojazd, to nie tylko sprzęt medyczny. To symbol naszego zaangażowania w ochronę zdrowia i życia ludzi, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. To symbol naszego wspólnego przekonania, że w obliczu cierpienia i potrzeby, jesteśmy gotowi działać, pomagać i być tam, gdzie nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. – mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa.

Reklama

Symbolicznego przekazania karetki dokonal Andrzej Kwiatkowski dyrektor WSPR w Rzeszowie oraz Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego na ręce księdza Łukasza Leśniaka, który zdecydował się przetransportować osobiście karetkę do Lwowa.

źr. Podkarpackie.pl, fot. K, Dudzik

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Dydni. Ciągnik przygniótł mężczyznę
Następny artykułUkrył mefedron w komodzie w budynku gospodarczym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!