Policjanci z Przemyśla i Dubiecka oraz służby ratunkowe pracowali na miejscu groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w miejscowości Przedmieście Dubieckie. W wypadku ucierpiały 2 osoby. Przez kilka godzin oba pasy ruchu w kierunku Dynowa i Przemyśla były zablokowane. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala, jeden w stanie ciężkim.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15. Jak wynika z ustaleń, 23-letni kierujący osobową lancią, podczas skręcania w lewo, z drogi wojewódzkiej nr 884 na teren posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu passatem. 36-letni kierujący volkswagenem poruszał się z dużą prędkością przeciwnym pasem ruchu w kierunku Dynowa.

W wyniku zderzenia, kierujący zostali ranni i przewiezieni do szpitala w Przemyślu. 36-letni kierujący passatem mieszkaniec powiatu przemyskiego był trzeźwy. 23-letni kierujący lancią, również mieszkaniec powiatu przemyskiego z uwagi na stan zdrowia nie mógł zostać przebadany na miejscu. Zarówno jednemu jak i drugiemu kierowcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Kierujący lanicą był zakleszczony w swoim pojeździe, straż pożarna pomagała go uwolnić. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo –śledcza, wykonano oględziny miejsca i pojazdów, ustalono świadków.

W toku prowadzonego postępowania zostaną wyjaśnione okoliczności tego zdarzenia.

źr. KMP Przemyśl