Strona główna JAROSŁAW Pruchnik: Ciąg dalszy tzw. afery judaszowej. Policja prowadzi śledztwo

Pruchnik: Ciąg dalszy tzw. afery judaszowej. Policja prowadzi śledztwo

0
Reklama

W związku ze zdarzeniem w Pruchniku nazywanym „Sądem nad Judaszem” – opisywanym przez niektóre media, podejmowane przez policję czynności zainicjowane są m. in. otrzymywanymi zgłoszeniami dot. podejrzenia popełnienia wykroczeń blokowania pasa ruchu oraz naruszenia przepisów przeciwpożarowych.

Policja zobowiązana jest przeprowadzić czynności wyjaśniające, w myśl obligujących przepisów. Podejmowane decyzje konsultowane są z Prokuraturą.
Również w związku ze zgłoszeniami dot. podejrzenia nawoływania do nienawiści na tle narodowościowych, zebrane w tej sprawie materiały, zostały przekazane Prokuraturze celem dokonania dalszej oceny.
Dzisiaj głos w sprawie obrony mieszkańców Pruchnika zabrali przedstawiciele Konfederacji, na czele z Tomaszem Buczkiem, szefem Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. Ruch Narodowy zapowiada pomoc prawną osobom, które – z informacji jakie posiadamy – mają być pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Fundacja Piastowska zbiera fundusze na pomoc prawną dla osób, które mają mieć postawione zarzuty.
Reklama