Strona główna WIADOMOŚCI Protest rolników. Te drogi w piątek będą zablokowane

Protest rolników. Te drogi w piątek będą zablokowane

0
Reklama

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium  Związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjął uchwałę o  ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00- podał NSZZ RI „Solidarność”.

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny- czytamy dalej.

Reklama

Na Podkarpaciu strajk generalny obejmie kilka odcinków: na przejściu granicznym w Medyce na DK nr 28, w Przeworsku na zjeździe z autostrady w rejonie Węzła Gorliczyna, w Sędziszowie Małopolskim na DK nr 94, w Leżajsku w rejonie trasy krajowej nr 77 i w Rzeszowie przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Protest potrwa od 10:00 do ok. 14:00.

Reklama
Poprzedni artykułNastolatkowie odpowiedzą za pobicie 44-latka
Następny artykułWypadek w Zagórzu. Droga zablokowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!